Měna:

O vlně

Kdo by ještě neslyšel nějaký ten chvalozpěv na vlnu a zvláště na merino vlnu. Každý zakusil na vlastní kůži, že vlna je úžasný izolační a hřejivý materiál. Mnozí již ve svém vlněném oblečeníčku denně zažívají, že krásně odvádí od těla vlhkost, ale že mokré oblečení na těle nestudí, takže je velká šance, že se v propoceném vlněném triku na rozdíl od bavlněného nebo viskózového nenachladíme a ještě ke všemu rychleji uschne. Dnešní oděvy z merinové vlny jsou mnohdy tak nádherně zpracované, že často nemůžeme jednoznačně říct, že se jedná o vlnu a ne o nějakou lehounkou bavlnku.

Bylo by škoda ale i letos nepřipomenout, že i naši nejmenší se díky firmám, jako je ManyMonths, Fellhof, Saling, Popolini (IoBio), Joha a dalším, mohou těšit z úžasných vlastností vlny. Vlna o miminka pečuje jako žádný jiný materiál. Mohou se hřát v kočárcích ve svých fusacích s huňatým beránkem, beránek (vložka z ovčí kožešiny) s veškerou péčí vypolstruje každou autosedačku nebo vytvoří maximální pohodlí ve studeném kočárku. Vlněné deky dokonale ovinou tělíčko a je jen na Vás, jestli použijete deky jako pružné zavinovačky nebo přikrývky.

Až budete promýšlet, co na dětské nožičky pro dítě nošené v šátku, mrkněte na botičky ManyMonths. Letos jsou jiné… vylepšené. Na rozdíl od loňských celovlněných, je nyní jedna vrstva vlněná a svrchní vrstva flísová. To aby do botiček nezavlhalo, ale pára odcházela ven. Myslím, že se to podařilo a jsou levnější… trošku :-)
Až uhodí mrazy, bude chtít každý botičky Saling, ale teď ještě ne… no, však ony se dočkají :-)

Největším trhákem jsou ale vlněná bodíčka, kukličky alias sloní čepice, overaly a nesmím zapomenout na legínky. Manymonths si dalo letos záležet s barevnou škálou, takže všechno oblečení pro miminka je opravdu kouzelné. Kdybych měla vypíchnout dvě věci, které bych opravdu vřele doporučila, byla by to 1. vlněná kukla: Joha má kukličky od velmi tenoučkých, vhodnějších na podzim a jaro až po velmi teplé, z dvojité látky. U ManyMonths je velmi snadné určit velikost sloních čepic i bez zkoušení, jsou totiž opravdu rostoucí. 2. Rostoucí body od ManyMonths. To je superinvestice. Dokonalé bodíčko, které Vás zbaví pochybností, jestli je Váš drobeček dobře vybavený do zimy. Prostě je. Nic mu nechybí, nepřehřívá se. Nikde ho nic netlačí. A co je skvělé, vydrží mu celou sezónu.. od podzimu do pozdního jara. A kdo se zmlsá vlnou, pořídí ještě legínky, které jsou jednovrstevné a nebo longies, dvouvrstvé kalhoty, na které už klidně nemusíte nic dalšího oblékat. Jsou óbrovsky vysoké, takže ledvinky budou v teple a střihově jsou to prostě dokonalé kalhoty do šátku. Možná bych měla zmínit, že jsou to původně vlstně vlněné kalhoty na látkové pleny, takže perfektně sedí na látkovky, ale pak je třeba je trochu víc než pořádně naimpregnovat v lanolínu. Další pochoutkou do šátku jsou kombinézky od ManyMonths, ale těch zatím není dost :-(  Teplé vlněné overaly nadýchané jako vata, které se hodí spíš do kočárku, jsme po loňském úspěchu objednali od Popolini. Oni to prostě dělají s Láskou…